Eðitimde Gönül Birliði

Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği Sosyal Sorumluluk Programı’yla Çevreye Duyarlı Nesiller Yetişiyor. Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği Sosyal Sorumluluk Programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ikincisi düzenlenen “Çevremizi ve Doğal Kaynaklarımızı Koruyalım” temalı kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri 4 Mayıs 2010 tarihinde Arçelik A.Ş. Sütlüce Kampusu’nda düzenlenen törenle verildi.

Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği Sosyal Sorumluluk Programı’yla Çevreye Duyarlı Nesiller Yetişiyor. 


'

Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği Sosyal Sorumluluk Programı’yla Çevreye Duyarlı Nesiller Yetişiyor.

Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği Sosyal Sorumluluk Programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ikincisi düzenlenen “Çevremizi ve Doğal Kaynaklarımızı Koruyalım” temalı kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri 4 Mayıs 2010 tarihinde Arçelik A.Ş. Sütlüce Kampüsü’nde düzenlenen törenle verildi.                 

Arçelik A.Ş. Kurumsal Sorumluluk Bilinci ve Eğitimde Gönül Birliği


Yeni vizyonunu “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın olarak belirlemiş olan Arçelik A.Ş., kurumsal sorumluluk bilinciyle gençlerin gelişimine katkı sağlayan projeler yürütmektedir. Bu doğrultuda Arçelik A.Ş. ilköğretim çağındaki çocukların bireysel gelişimine katkı sağlamak amacıyla 2004’te Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle “Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği” sosyal sorumluluk programını hayata geçirmiştir.

“Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği” 2010 yılı itibariyle 55 ilde, 258 okulda 130 bin öğrenciyi kucaklarken, program kapsamında her okulda, öğrenciler için oluşturulan, kitaplar, oyuncaklar, eğitici materyaller ile donatılan Bizim Odalar’ın sayısı 258’e ulaştı.

Türkiye’nin Dört Bir Yanından Gelen Çevre Dostu Eserler


Bu yıl ikincisi düzenlenen “Çevremizi ve Doğal Kaynaklarımızı Koruyalım” yarışmasında öğrencilerin dikkati, dünyadaki azalan doğal kaynakların korunması ve daha fazla su ve enerji tasarrufu konularına çekildi.Yarışmaya Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan üç farklı kategoride özenle hazırlanmış 450’ye yakın eser katıldı.
Eserlerle ilgili ilk değerlendirmeler, okul yönetimi ve öğretmenler tarafından yapılırken,  her okulun kompozisyon, şiir ve resim kategorilerindeki ilk üç eser, Arçelik A.Ş.’ye gönderildi. Arçelik A.Ş. çalışanlarından oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilen eserler, ardından da internet üzerinden anketler aracığıyla Türkiye ve uluslararası tüm ofislerde 2500’ü aşan çalışanın değerlendirmesine sunuldu.

Gönüllülerle öğrenciler birarada


Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada şiir dalında Artvin, Ambarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Şeymanur Balcı birinci olurken, Sivas Ulaş Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Songül Şen ikincilik, Hakkâri Yüksekova Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Muhammed Mehdi Durna üçüncülük ödülünü elde etti.
Yarışmada resim kategorisinde, Samsun Asarcık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Orhan Ay birinci, Mardin Gazi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Hamdullah Demirkıran ikinci, Kastamonu Azize Ana Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Kader Acar üçüncü oldu.

Kompozisyon kategorisinde ise birincilik ödülünün sahibi Batman Kozluk Tepecik Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Mariye Tunç olurken, ikinciliği Hakkâri, Yüksekova 75. Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Hatice Alkan, üçüncülüğü Erzurum İspir Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndan Melike Demir adlı öğrenci elde etti.
Ödül töreninde, öğrencilere ve öğretmenlere ödülleri ve teşekkür sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim Genel Müdürlüğü, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Şube Müdürü Hatice Şap ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü ve Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Levent Çakıroğlu tarafından takdim edildi. Törene ayrıca, Üretim ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Sağır, Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Türkî Cumhuriyetler Satış Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı ve çalışanlardan oluşan kalabalık gönüllü ailesi de katıldı. Tören sırasında şiir ve kompozisyon dalında birinci olan öğrencilerin büyük heyecanla okudukları eserler, katılımcılar tarafından büyük alkış topladı. 

Öğrenciler İstanbul’dan güzel dostluklar ve unutulmaz anılarla ayrıldı

Yarışmada dereceye giren öğrenciler ile okul yöneticileri 3-6 Mayıs tarihleri arasında ödül törenine katılmak için “Arçelik Gönüllü Ailesi’nin” davetlisi olarak İstanbul’da ağırlandı.

İlk defa İstanbul’u ziyaret ediyor olmanın heyecanını yaşayan öğrenciler tören öncesinde Rahmi M. Koç Müzesi’ni ve Miniatürk’ü ziyaret etti. Gezi programının ardından Sütlüce Kampüsü’ne gelen öğrenci ve öğretmenler, Arçelik Gönüllü Ailesi tarafından karşılandı. Çalışanlarla sohbet eden öğrenciler, gönüllülerle Sütlüce Kampüsü’nde sergilenen, yarışmaya katılan diğer resim, şiir ve kompozisyonları büyük dikkatle inceledi.

Düzenlenen törenin ardından, Anadolu’nun farklı illerinden bir araya gelen öğrenciler ve okul yöneticileri İstanbul’un simgesi haline gelmiş Topkapı Sarayı ve Arkeoloji Müzesi gibi İstanbul’un önemli kültürel ve tarihi mekânlarıyla Türkiye’nin ilk dev Akvaryumu ve Sihirli Buz Müzesini de ziyaret ederek, unutulmaz anılarla şehirlerine döndüler.

Yarışmanın Ürünü Eğitimde Gönül Birliği Kitabı

Öğrencilerin kompozisyon, şiir ve resimlerinden oluşan, Eğitimde Gönül Birliği programda ilk günden bu yana gerçekleştirilen çalışmaların da yer aldığı Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği kurumsal sosyal sorumluluk programı kitabı da hazırlandı.